Free Essay

Весняні квіти

In: Social Issues

Submitted By Emma24
Words 478
Pages 2
ВЕСНЯНІ КВІТИ
Пролісок
Ледь зійде сніг, в лісах і чагарниках з'являються блакитні весняні квіти – проліски.
Взагалі кажучи проліски (рід Scilla), яких набереться з півсотні видів, переважно рослини середземноморські (кілька видів є в Південній Африці). Середземноморські види пролісків – великі багатоквіткові рослини з тривалим періодом вегетації. Наші Євроазіатські види пролісків – ефемероїди, тобто рослини, які після короткого цвітіння зникають до наступної весни. Всі проліски – багаторічні трав'янисті цибулинні рослини.

Підсніжник звичайний
Ці ніжні білі весняні квіти знайомі всім. Вони першими з'являються на проталинах після зими і їм не страшні ні весняні заморозки, ні зимові морози, ні весняний сніг. Спочатку з'являється пара листочків і слідом за ними розпускаються білі дзвіночки. Вони люблять півтінь і практично не вимагають догляду. Висаджувати їх можна під деревами, чагарниками, на клумбах, в контейнерах.
Це найбільш ранній медонос, що дає бджолам нектар у лютому – квітні.
Ці весняні квіти використовуються у декоративн му садівництві. Мають понад п'ятдесяти різновидів.
Рослина отруйна! У цибулинах міститься нарведін, у всіх частинах рослини – галантамін.

Медунка

Рослина дуже цінується садівниками за красу, невибагливість і ранні терміни цвітіння. Ранньою весною медунка покривається безліччю дрібних квіток у формі дзвіночків білого, фіолетового, блідо - блакитного, рожевого, бузкового кольору. Нерідко на одній рослині бувають квітки різних відтінків - рожеві і фіолетові – медунки легко перезапилюються між собою і можливі найрізноманітніші колірні поєднання.
У висоту медунка виростає до півметра і також розростається в ширину. Висаджувати краще в півтіні або в тіні, де добре проявляється плямистий малюнок на листках, а квітки набувають більш яскравого кольору.Усі види медунки приурочені до помірного поясу Євразії, при цьому більшість видів – з Центральної та Східної Європи. Найбільш широкий ареал – у медунки м'якої (Pulmonaria mollis): ці весняні квіти поширені від Західної Європи до Малої Азії та Східного Сибіру.Трава всіх видів медунки містить дубильні речовини і рослинні слизи. Листя медунки темної (Pulmonaria obscura) багате аскорбіновою кислотою та іншими вітамінами. У медунці лікарській (Pulmonaria officinalis) містяться сапоніни і таніни.

Шафран

Весняні квіти родини півникових. Їх ще називають крокусами. За легендою, шафран виник з крапель крові юнака Крока. Крок змагався з богом Гермесом в метанні диску і Гермес випадково вбив його. Перший древній шафран був жовтих відтінків, а блакитні, рожеві та білі кольори він отримав в результаті селекції. Сама назва – шафран – походить від арабського слова «жовтий». Шафран використовувався як приправа, пахощі, фарба, лікарська рослина. Цікаво, що в стародавньому Китаї ніхто, крім імператора, не мав права носити одяг відтінку шафрану. А в деяких країнах жінки використовували шафран для полегшення пологів.
Потребує відкритого сонячного місця і рихлого ґрунту.

Брандушка різнокольорова
Брандушки, як і проліски, це весняні квіти первоцвіти. Але, на відміну від пролісків, вони зустрічаються значно рідше. Цвітуть у березні-квітні. Безжально вириваються на весняні букети, тому збереглися лише в затишних місцях.
Це багаторічні весняні квіти.Ростуть з цибулинки, як і більшість первоцвітів. Квітка має чудовий блідо-рожевий колір,росте поодиноко або в кількості 2 3.

Плід – багатонасінна коробочка, що розкривається 3 стулками завдовжки 12-20 мм. Бульбоцибулина оточена темно-бурими перетинчастими оболонками.…...

Similar Documents

Free Essay

Ukraine's European Integration: Benefits and Challenges (Ukr) (Європейська Інтеграція України: Переваги Та Загрози)

...продовольчої безпеки держави. Зокрема, на нашу державу припадає майже третина запасів чорнозему та 27% орної землі в Європі (на душу населення в Україні припадає 0,66 га орної землі, тоді як у Європі цей показник становить у цілому 0,25 га). Будучи членом Євросоюзу, Україна долучиться до ефективної спільної сільськогосподарської політики Європейського Співтовариства. В межах Європейського співтовариства існує велика кількість комунітарних систем регулювання ринку для наступних видів сільськогосподарської продукції: зернові, рис, цукор, оливкова олія, оливкове насіння, протеїнові рослини, молоко та молочні продукти, яловичина і телятина, баранина і козяче м’ясо, свинина, яйця і птиця, свіжі фрукти і овочі, консервовані фрукти і овочі, сирий тютюн, квіти і декоративні рослини, хміль, посівний матеріал і банани (більшість з перерахованих продуктів у великих обсягах вирощуються й на Україні). Введення комунітарної системи регулювання ринку для певного сільськогосподарського продукту означає, що країни-члени повинні стримувати застосування внутрішньодержавних заходів регулювання, котрі могли б вплинути на функціонування комунітарної системи. 4) Отримання позитивного сальдо торговельного балансу. Членство України в COT, як передумова вступу до ЄС, дозволить кардинально вирішити гостру проблему скасування дискримінаційних та антидемпінгових обмежувальних заходів по відношенню до українських товарів. На сьогодні проти України ведеться понад 100 антидемпінгових розслідувань по 27......

Words: 1702 - Pages: 7

Free Essay

Effectiveness of Monopolistic Competition and Oligopolies

...різкий стрибок у розвитку науки і техніки, започаткувала нову науково-технічну революцію, результати якої у багатьох випадках були непередбачуваними і загрожують порушити динамічну рівновагу глобальної соціоекосистеми. Техногенне середовище склалося в процесі трудової діяльності людини. Воно багатопланове. Сутність його знаходиться там, де закінчується природа і починається людина, причому не як біологічна істота, а як істота, що мислить, має мораль і естетичне відчуття. До об’єктів матеріальної культури належить будь-яка матеріальна субстанція, яка створена не Богом чи природою, а людським генієм, його трудовою діяльністю. Навіть запах парфумів у цьому плані принципово відрізняється від запаху квітів, оскільки парфуми створені людиною, а квіти — природою. Техногенне середовище, як правило, поділяють на побутове та виробниче. Побутове середовище - це середовище проживання людини що містить сукупність житлових будівель, споруд спортивного і культурного призначення, а також комунально-побутових організацій і установ. Параметрами цього середовища є розмір житлової площі на людину, ступінь електрифікації, газифікації житла, наявність централізованого опалення, наявність холодної та гарячої води, рівень розвитку громадського транспорту та ін. Виробниче середовище — це середовище, в якому людина здійснює свою трудову діяльність. Воно містить комплекс підприємств, організацій, установ, засобів транспорту, комунікацій тощо. Виробниче середовище характеризується передусім......

Words: 2048 - Pages: 9